Kdo by neznal bublinkovou fólii. Jaké jsou její typické vlastnosti a proč hraje prim mezi balicími materiály?
Není těžká – některé balicí a výplňové materiály jsou natolik těžké, že s nimi vzroste hmotnost balíků o několik kilogramů. Jsou to například textilie, staré časopisy nebo novinový papír. Na hmotnosti zabalených věcí do krabic záleží jak při podávání zásilek přepravními společnostmi, tak i při stěhování. Bublinková fólie díky vzduchové hmotě v bublinkách zaujímá velký objem a ten je mnohonásobně lehčí, než u papíru a textilu.
Chrání i křehké předměty – když s ní obalíte sklo, porcelán, keramické výrobky, křehké plasty (hračky, kuchyňské nádobí) ve více vrstvách, kombinace uzavřeného vzduchu v bublinkách a pevného polyetylenu vytvoří kompaktní izolační formu, která zabrání poškození i velmi křehkých věcí. Takto zabalené předměty v krabici se nepoškodí ani při nešetrném zacházení.
Je netoxická – toxicita nízkohustotního polyetylenu je prakticky nulová, tento materiál je naprosto běžnou součástí výroby spotřebního zboží, využívá se ve zdravotnictví, vyrábí se z něj i hračky pro nemluvňata a není nebezpečný ani pro alergiky. Manipulace s bublinkovou fólií je naprosto bezpečná a lze do ní balit i potraviny.
Dobře se recykluje – je to jeden z nejlépe recyklovatelných plastů, můžete tedy bez problémů a s lehkým srdcem odložit použitou či poškozenou bublinkovou fólii do kontejnerů s plastovým odpadem.
Bublinková fólie cena – je natolik nízká, že můžete mít doma připravený návin v několika metrech či desítkách metrů, který pak využijete pro nejrůznější účely. Hodí se při malování a rekonstrukcích bytů, využijete ji při pobytu v přírodě, např. při kempování jako podlážku pod stanem, poslouží jako ochrana před mrazem u některých rostlin, jako izolační vrstva před prochladnutím při sezení na zemi.